Novela daňového řádu od 1. 1. 2021 (ONLINE ROZHOVOR)

Pokud potřebujete v této oblasti poradit, zapojte se dne 15.10.2020, od 13:00 do 14:00 do online rozhovoru. Vaše dotazy k tématu ochotně zodpoví Bc. Tomáš Krůl - daňový poradce.

Datum publikace:08.10.2020
Autor:Bc. Tomáš Krůl

Online rozhovor (text)

Od 1. 1. 2021 vstoupí v účinnost jedna z nejrozsáhlejších novel daňového řádu za poslední roky. V rámci této novely dojde k velké řadě změn, kdy některé jsou velmi pozitivní a jiné již méně.

Klíčovou a marketingově důležitou částí novely je zejména projekt MOJE DANĚ, kdy má dojít k významné elektronizaci finančního úřadu a veškeré záležitosti by si měli daňoví poplatníci být schopni zařídit online právě v portálu MOJE DANĚ. Samotný portál takovou novinkou nebude, protože bude postaven na platformě daňových informačních schránek, které existují již dnes, ale jejich využití je značně omezené a nepraktické.

Dalším významným posunem, jenž novela daňového řádu přinese, je záloha na nadměrný odpočet, kdy státní správa konečně vzala v potaz nález Ústavního soudu, který se dané problematice zadržování nesporné části odpočtu věnoval.

Zároveň dojde k narovnání sankčního systému tak, aby poplatníci nebyli v nevýhodnějším postavení než finanční správa.

Na otázky k uvedenému tématu dostanete správnou odpověď, pokud se zeptáte našeho odborníka přímo v online rozhovoru.  

Novela daňového řádu od 1. 1. 2021 (ONLINE ROZHOVOR)

Archiv všech online rozhovorů najdete v záložce Daňová pohotovost nebo zde.

 

 

 

Pokračování článku je součástí předplaceného přístupu.

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Související články

Související videa

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.