Odklad termínu pro podání daňových přiznání k dani z příjmů. Pozor, pokuta již běží

Na základě mimořádných opatření v souvislosti s koronavirovou epidemií byla přijata rovněž opatření týkající se termínu pro podání daňového přiznání k dani z příjmů.

Datum publikace:12.05.2020
Autor:Bc. Tomáš Krůl

Odklad termínu pro podání daňových přiznání. Pozor, pokuta již běží (text)

Na základě mimořádných opatření v souvislosti s koronavirovou epidemií byla přijata rovněž opatření týkající se termínu pro podání daňového přiznání k dani z příjmů. Pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2019 neplatí standardní termíny, nýbrž na základě přijatých mechanismů lze daňové přiznání k dani z příjmů podat v pozdějším termínu, a to nejpozději do 1. 7. 2020.

Celý tento proces má však několik háčků, na které se podíváme v následujících řádcích.

Poplatník má daňové poradce či povinný audit

Pro poplatníky, kteří mají daňového poradce a udělili mu plnou moc pro zpracování daňového přiznání za rok 2019, se nic nemění. Stejně tak pro poplatníky s povinným auditem. Z §136 daňového řádu vyplývá, že tito poplatníci mohou podat daňové přiznání k dani z příjmů nejpozději do 6 měsíců po skončení zdaňovacího období, tj. do 1. 7. 2020.

Standardní lhůta pro všechny ostatní poplatníky, tedy ty bez auditu či daňového poradce, činí 3 měsíce od konce zdaňovacího období.

Poplatník nemá daňového poradce ani povinný audit

Článek je uveden ve zkráceném znění. Celý článek naleznete na : Odklad termínu pro podání daňových přiznání k dani z příjmů. Pozor, ...

 

 

 

Pokračování článku je součástí předplaceného přístupu.

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Související aktuality

Související články

Funkcie

Partneři

--%>