Účtování kapitálu ve firmě

Základní kapitál představuje souhrn peněžních prostředků i nepeněžních hodnot vložených do firmy při vzniku společnosti. Hodnota základního kapitálu je upravena zákonem č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích) v §15.

Datum publikace:15.10.2021
Autor:Kateřina Porubanová
Právní stav od:01.01.2021

Základní kapitál představuje souhrn peněžních prostředků i nepeněžních hodnot vložených do firmy při vzniku společnosti. Hodnota základního kapitálu je upravena zákonem č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích) v §15. Zákon rozlišuje několik typů obchodních společností: společnost s ručením omezeným, akciovou společnost, družstvo, veřejnou obchodní společnost, komanditní společnost. Společnost s ručením omezeným může založit jeden nebo více společníků. Minimální vklad společníka i minimální výše základního kapitálu je 1 Kč. Společnost je založena okamžikem podepsání společenské smlouvy u notáře, ale vzniká až zápisem do obchodního rejstříku. Akciová společnost musí povinně vytvářet základní kapitál. Výše základního kapitálu společnosti ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Související příklady z praxe

Související články

Související předpisy SZČR

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.