Daňové noviny 6/2020

Datum publikace:27.06.2020

 

Vážení čtenáři,

v naší zemi je nespočet krásných míst, která stojí za to navštívit. I když více lidí touží vydat se za hranice na objevující dovolenou. Po zrušení kontrol mezi Českem a Německem se od pondělí 15. června zrušil dohled i na přechodech s Rakouskem, Švýcarskem, Francií, Itálií a Dánskem, kontroly na letištích při příletech ze Španělska se zrušily od 21. června. Už jste si vybrali?

dpl_2020-06_tt_noviny

 

LiberačníBAL3-obrázok

Liberační balíček III prodlužuje a rozšiřuje některá prominutí daně, příslušenství daně a správních poplatků z důvodu mimořádné události způsobené šířením koronaviru. Hlavním důvodem je, aby podnikatelé a živnostníci získali ještě více času pro podání svých přiznání a na zaplacení daně z příjmu. 

  • Poplatníkům daní z příjmů FO a PO se promíjí pokuta za pozdě podané daňové přiznání a úrok za pozdě zaplacenou daň za zdaňovací období 2019 v případech, bude-li daňové přiznání podáno a daň zaplacena do 18. srpna 2020.
  • Vládní balíček rozšíří uplatnění 10% sazby DPH. Rozšíří se příloha č. 2a a do 10% sazby přeřadí ubytovací služby, vstupné na sportovní a kulturní akce (utkání, kina a divadla), využívání sportovních zařízení (fitcentra) a osobní dopravu lyžařskými vleky.
  • Finanční správa upozorňuje plátce DPH, že 31. 7. 2020 končí účinnost automatického prominutí pokuty 1 000 Kč za pozdní podání kontrolního hlášení.
  • Parlament projednává návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, druhé čtení druhém čtení byl 16. 6. Zároveň má být příjem z prodeje nemovitých věcí jiných než použitých k bydlení osvobozen až po 10 letech.

Opatření se uvolňují, situace se lepší. Od 1. července 2020 již budou prostory provozoven stravovacích služeb otevřené i mezi 23. a 6. hodinou a dočkáme se i zrušení plošné povinnosti nosit roušku kromě vyhrazených míst.

Eva Rosinová

Dane pro lidi


Maják-bonusZPL

 

 

Poznámky pod čarou:

Související články

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.