Daňové noviny 7/2020

Datum publikace:24.07.2020

dpl_2020-07_tt_noviny

Vážení čtenáři,

v naší zemi je nespočet krásných míst, která stojí za to navštívit. Vláda schválila vouchery na úhradu pobytu a procedur v lázních, přičemž lázeňská sleva jsou 4 tisíce korun. Podmínkou je, že dotyčný v lázních stráví minimálně šest nocí a vybere si pět procedur. Poukaz se vztahuje na pobyty zakoupené a realizované od 1. 7. do 31. 12. 2020.

 

 

 

 

 

prsty - obrázok

Vláda schválila novelu zákona o kompenzačním bonusu navrhující státní pomoc pro lidi, kteří pracovali na dohodu o provedení práce nebo na dohodu o pracovní činnosti. Podmínkou nároku na kompenzační bonus je, že daná osoba pracovala alespoň 4 z 6 měsíců před krizí (od 1. října 2019 do 31. března 2020) na pojištěnou dohodu. Lidé pracující na DPP nebo DPČ, kteří jsou účastníky nemocenského pojištění plynoucího z dohod, a bylo jim kvůli koronaviru znemožněno pracovat, obdrží státní podporu. Žádat budou moci o kompenzační bonus ve výši 350 Kč denně, a to zpětně za období od 12. března do 8. června 2020. Za stejné období budou moci o bonus ve výši 500 Kč denně zpětně požádat i OSVČ a společníci malých s. r. o. souběžně pracujících na pojištěnou dohodu.

 

V souvislosti s koronavirem se termíny pro podání a uhrazení některých daní posunuly. Finanční správa upozorňuje poplatníky, kteří odložili podání daňového přiznání, aby tak učinili do 18. srpna. V tomto termínu musí být případná daň také uhrazena. Jinak se sankce budou počítat od začátku zákonné lhůty, tj. od 1. dubna, resp. od 1. července, a to do dne podání nebo do dne zaplacení. Opatření se nevztahuje na subjekty spravované Specializovaným finančním úřadem.

box-obrazok

V případech daně z nabytí nemovitých věcí, kdy poslední den lhůty pro podání daňového přiznání a splatnost daně nastane v období od 31. 3. 2020 do 30. 11. 2020, budou prominuty sankce související s pozdním podáním daňového přiznání a s pozdní úhradou daně, pokud bude daňové přiznání podáno a daň uhrazena do 31. 12. 2020.

Redakce Daně pro lidi

Eva Rosinová

 

Poznámky pod čarou:

Související články

Související interní směrnice

Související příklady z praxe

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.