Daňové noviny 2/2019

Datum publikace:1.3.2019

noviny-dpl-02-2019

Vážení čtenáři,

jasná obloha a teploty kolem 20 stupňů. Tak bude podle meteorologů vypadat začátek března. Dalším pozitivem je, že v neděli 31. března 2019 patrně naposledy posuneme ručičky svých hodinek o hodinu vpřed, čímž takzvaně „přejdeme na letní čas“. Ale pozor! Na podzim se už k původnímu času nevrátíme.

Nejenom že v březnu začíná reálné astronomické jaro, ale ti, kteří si ještě nesplnili povinnost podání daňového přiznání, by se tomu měli pomalu začít věnovat. Letos však poslední termín připadl na 1. dubna, takže je ještě o jeden víkend k dobru. Pevně věříme, že naše články, příklady z praxe a videoškolení Vám pomohou, abyste poslední víkend nestrávili doma nad daňovým přiznáním. Pokud nestihnete řádný termín, máte ještě 5 pracovních dní na nápravu. V letošním roce, tedy posledním dnem, kdy můžete daňové přiznání podat bez pokuty, připadá na pondělí 6. dubna 2019. Pokud za Vás daňové přiznání zpracovává daňový poradce, máte možnost toto přiznání odevzdat bez pokuty až do pondělí 6. července 2019.

Prvního března nabývá účinnost i zákon č. 45/2019 Sb. Daný zákon novelizuje chemický zákon, do kterého doplňuje sankce za nesprávné nakládání se rtutí a upravuje proces týkající se žádosti o povolení uvádět na trh nové výrobky s přidanou rtutí nebo používat nové výrobní procesy, a také zákon o odpadech, kam jsou také doplněny sankční mechanismy a ohlašovací povinnost.

Daně pro lidi

Eva Rosinová

Poznámky pod čarou:

Související příklady z praxe

Související články

Související videa

Funkcie

Partneři