Daňové noviny 5/2019

Datum publikace:29.05.2019

tt_noviny-dpl-05-2019

Vážení čtenáři,

se smutkem odjela česká hokejová reprezentace z Bratislavy. V utkání o bronz prohrála s Ruskem. Naposledy jsme medaili slavili v roce 2012 a to bronzovou. Nevadí, budeme se těšit na další MS v hokeji.

Je tu nový měsíc a s ním i nové výzvy. Od června se mění podmínky pro oddlužení. Změna se dotkne dlužníků, ale i zaměstnavatelů, kteří provádí insolvenční srážky. Provádění insolvenčních srážek v případě povolení vstupu do oddlužení je naopak jednodušší, než provádění srážek exekučních. Zaměstnavatel nemusí komunikovat s vícero exekutory, stanovovat pořadí či poměrně uspokojovat. Oddlužení podle nových podmínek však nebude automaticky trvat pět let. Zaměstnavatel bude tak muset čekat na zprávu o splnění oddlužení.

Také nabude účinnost nařízení vlády č. 91/2019 Sb., o způsobu výpočtu základní částky, která nesmí být sražena povinnému z měsíční mzdy při výkonu rozhodnutí, a o stanovení částky, nad kterou je mzda postižitelná srážkami bez omezení. Minimum se zvyšuje od června. A to zásadně. Navrhlo se jeho zdvojnásobení.

„Kam pojedeme na výlet?” tuto otázku jste si zcela jistě již položili. Co tak využít bohatství našich hradů či zámků, nebo si vyberete jiná místa? Tohle necháme na vás, ale rádi vám poradíme v jiných oblastech, a to nejenom aktuálními tématy a články na našem portálu. Naši odborní poradci zodpoví na vaše dotazy z daní a účetnictví prostřednictvím online chatu přímo na portálu. Stačí se jenom přihlásit…

Přejeme poučné čtení.

Daně pro lidi

Eva Rosinová

Poznámky pod čarou:

Související příklady z praxe

Související interní směrnice

Související články

Funkcie