Daňové noviny 2/2020

Datum publikace:02.03.2020

dpl_2020-02_tt_noviny

Vážení čtenáři,

zimní čas na letní se vždy mění poslední neděli v březnu, což letos připadá na 29., kdy se čas změní z 02:00 na 03:00. Také se nezadržitelně blíží termín pro podání přiznání k dani z příjmů. Přiznání k dani z příjmů za rok 2019 je třeba podat do 1. 4. 2020, pokud je zdaňovacím obdobím kalendářní rok 2019. Lhůta pro podání daňového přiznání se o 3 měsíce prodlužuje poplatníkům, kterým přiznání zpracovává daňový poradce nebo kteří mají podle zvláštního zákona povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem.

Že ještě stále nevíte jak na to? V únoru jsme na toto téma přidali nové videoškolení:

Daňové přiznání k dani z příjmů PO za rok 2019

Začátkem března přidáme i videoškolení pro FO na téma daňových přiznání.

 

 E-knihovna

V dnešní době, kdy dochází k digitalizaci knih, se těší stále větší oblibě e-knihy. Výhodou PDF formátu je, že takto se dá urychleně najít vždy to, co v daném dokumentu hledáte. V naši knihovně e-booků naleznete účetní souvztažnosti, účetní závěrky a také komentáře k zákonům. Naleznete ji na hlavní stránce v záložce LITERATURA.

Že zde něco chybí? Napište nám, co by Vám pomohlo při práci…

Pro mzdové účetní máme balíček MZDY. Ten poskytuje řešení problémů z oblasti mezd, zdanění, odměňování, pojištění, personalistiky, BOZP a pracovního práva. Řeší složité případy pracovněprávních vztahů a každodenních mzdových úkolů formou článků a praktických příkladů.

V obsahu najdete mnoho odborných článků, příkladů a odpovědí k oblastem:

  • mzdového účetnictví,
  • sociálního pojištění,
  • zdravotního pojištění,
  • pracovního práva.

 MZDY-červenýbudík

 

Eva Rosinová

Poznámky pod čarou:

Související články

Související interní směrnice

Funkcie

Partneři

--%>