Všechny články z rubriky
115 výsledků

Oprava základu daně (text).jpg

Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů byl k 1. 4. 2019 novelizován zákonem č. 80/2019 Sb., kterým se mění některé zákony v oblasti daní.

Daňové doklady § 26–35a ZDPH (text).jpg

Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů byl k 1. 4. 2019 novelizován zákonem č. 80/2019 Sb., kterým se mění některé zákony v oblasti daní.

tt_zlty-telefon.jpg

Naše Daňová pohotovost je v ČR unikátní služba. Každý den máte možnost ptát se našich odborníků na Vaše problémy v daních a účetnictví.

Nové podmínky oddlužení ... (text).jpg

S účinností od 1. 6. 2019 schválil Parlament již třiatřicátou novelu zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon).

Náhrady cestovních výdajů (text).jpg

Problematice cestovních výdajů se věnujeme v našem novém videoškolení, které je vám k dispozici v sekci Daňová TV.

Několik věcí, na které by měl zaměstnavatel myslet ... (text).jpg

Rtuť teploměru stoupá, na pracovištích i venku je horko a většina zaměstnanců si klade otázku „Jak je to s ochrannými nápoji? Co má pro mne zaměstnavatel udělat, na co mám nárok?“ Proto si je zodpovíme.

Dovolená na zotavenou 2019 (text).jpg

Jako každým rokem nastává hlavně v letních měsících doba dovolených. Zde mohou nastat určité problémy, neboť některým zaměstnavatelům se nelíbí absence zaměstnance na pracovišti po dobu jeho čerpání dovolené.

Elektronická evidence tržeb (text).jpg

Jeden z hlavních důvodů pro zavedení elektronické evidence tržeb je zlepšení prostředí všem podnikatelům a nejen podnikatelům, ale všem účastníkům soutěže, a to prostřednictvím odstranění nerovných podmínek v boji s konkurencí.

Novinky ve výpočtu srážek od 1.6. 2019 a ... (text).jpg

S účinností od 1. 6. 2019 svým nařízením č. 91/2019 Sb. změnila vláda své původní nařízení č. 595/2006 Sb., o nezabavitelných částkách.

5 tipů na co nezapomenout před odjezdem...(text).jpg

Vzhledem k tomu, že se blíží doba dovolených, je vhodné si shrnout, na co si dát před odjezdem pozor, abyste se po návratu Vy a Vaše peněženka nedivili, kolik že to máte zaplatit na pokutách za neplnění povinností.

Partneři