Zaokrouhlování dle novely zákona o dani z přidané hodnoty (ONLINE ROZHOVOR)

Zapojte se dne 10.10.2019 od 10:00 do 11:00 do online rozhovoru. Vaše dotazy zodpoví Ing. Zuzana Pšeničková - místopředsedkyně Komory certifikovaných účetních a členka Komory daňových poradců.

Datum publikace:03.10.2019
Autor:Ing. Zuzana Pšeničková

Online rozhovor - Zaokrouhlování dle novely zákona o DPH

S účinností novely zákona č. 235/2004 Sb., o DPH účinné od 1. 4. 2019 došlo mimo jiné i ke změně možnosti zaokrouhlování DPH, ale celého daňového dokladu. Vzhledem k tomu, že po dobu přechodného 6měsíčního období bylo možné postupovat podle původních pravidel, tato změna se příliš neřešila. Nicméně od 1. 10. 2019 je nové pravidlo povinen používat každý poplatník daně z přidané hodnoty, je toto téma velice aktuální a řeší se jak účetními, tak i IT pracovníky, protože většina účetních programů musela být upravena. Jste si jisti, že máte vše správně?

Zeptáte-li se různých účetních nebo daňových poradců jak to je se zaokrouhlováním, dostanete odlišná vyjádření. Někteří tvrdí, že se zaokrouhlovat nesmí vůbec, jiní, že zaokrouhlení se nezdaňuje daní z přidané hodnoty, další zase tvrdí, že se zaokrouhlení musí zdanit, tedy rozpočítat do základu daně a daně. Všichni přitom mají pravdu, ale jen částečnou, resp. jen pro konkrétní skupinu případů. Variant, kdy se má použít jaký způsob zaokrouhlení, je mnoho. Víte, jak to má správně být? Máte v tom naprosté jasno?

Právě správný způsob zaokrouhlování je tématem dnešního on-line rozhovoru.

Na otázky k uvedenému tématu dostanete správnou odpověď, pokud se zeptáte našeho odborného poradce přímo v online rozhovoru.  

Archiv všech online rozhovorů najdete v záložce Daňová pohotovost nebo zde.

Online rozhovor najdete : Zaokrouhlování dle novely zákona o DPH (ONLINE ROZHOVOR)

 

 

 

Pokračování článku je součástí předplaceného přístupu.

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Související články