OSVČ a vedení daňové evidence

Daňovou evidenci upravuje § 7b ZDP a na její vedení se nevztahují žádné účetní předpisy, pokud tak ZDP výslovně nestanoví.

Datum publikace:13.09.2018
Autor:Ing. Jiří Nigrin
Právní stav od:01.01.2018

Kdo může vést daňovou evidenci? Daňovou evidenci mohou vést pouze fyzické osoby, které: nejsou podle § 2 zákona o účetnictví účetní jednotkou a nemají povinnost vést účetnictví; nevedou účetnictví dobrovolně; neuplatňují výdaje paušální částkou z dosažených příjmů nebo nemají stanovenou daň paušální částkou podle § 7a ZDP. Daňovou evidenci upravuje § 7b ZDP a na její vedení se nevztahují žádné účetní předpisy, pokud tak ZDP výslovně nestanoví. Obsah a cíl daňové evidence Základní cíl vedení daňové evidence vyplývá z ustanovení § 23 odst. 2 ZDP: „Pro zjištění základu daně se vychází z rozdílu mezi příjmy a výdaji u poplatníků, kteří nevedou účetnictví.“ Daňová evidence ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Autor: Ing. Jiří Nigrin

Související příklady z praxe

Související články