Celkem: 161 výsledků
Výsledky jsou obsaženy v následujících zdrojích/pramenech:
...
Informace k výpočtu vlastních příjmů manžela...(GFŘ) - (text).jpg

Generální finanční ředitelství z důvodu správné aplikace § 35ba odst. 1 písm. b) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o daních z příjmů“) pro účely uplatnění slevy na manžela upozorňuje na rozdílný způsob započítávání příjmů ze zaměstnání a vyplacených dávek do vlastního příjmu, jež nesmí za zdaňovací období (rok) přesáhnout částku 68 000 Kč.

Základní pojmy zákona o DPH a jejich použití ve světle novely 2019 -video (text).jpg

V našem dalším videopříspěvku vám přinášíme seminář věnovaný problematice DPH pro rok 2019.

Termín pro podání daň.př. v prodloužené lhůtě (text).jpg

Pro vrácení vratitelného přeplatku na dani je stanovena 30denní lhůta. Tato lhůta sice běží ode dne podání žádosti o vrácení vratitelného přeplatku (žádost může být podána spolu s daňovým přiznáním), avšak proto, aby mohl být přeplatek na dani vrácen, musí nejprve právně vzniknout.   

Máte problém podat DP v termínu (text).jpg

Termín pro podání daňového přiznání za rok 2018 uplyne v pondělí 1. 4. 2019, takže na vypracování a podání daňového přiznání zbývají poslední 2 týdny.

Podnikání v tiché společnosti ...(text).jpg

Podnikateli se může stát, že pro rozvoj podnikání nemá dostatek finančních prostředků a bohužel nezíská úvěr od bankovní instituce.

Videoškolení - Obrat (text).jpg
Na naší stránce přibylo další videoškolení, ve kterém se autorka zabývá vysvětlením pojmu obrat pro účely zákona o DPH.
10 nejdůležitějších tipů pro plátce DPH (text).jpg

Jste plátce DPH a občas se Vám stane, že na něco zapomenete nebo neuděláte všechno vždy správně? V dnešním článku si ukážeme 10 tipů, které mohou plátcům DPH pomoci.

Jak a proč zjistit, že nedlužíte...(text).jpg

Tento článek se zabývá možnostmi, jak může daňový subjekt v praxi kontrolovat, zda nedluží, byť nevědomky, na dani a vyhnout se tak problémům s případnou exekucí ze strany správce daně.

DPH.png

Velká novela zákona o DPH platná od 1. dubna 2019 přináší více než 260 změn. Připravte se na ni včas s odborným online systémem pro daně a účetnictví Daně pro lidi.

5 věcí, na které nesmí plátce DPH zapomenout (text).jpg

Začátek nového kalendářního roku klade na poplatníky a plátce daní vždy zvýšené nároky, a proto je vhodné v tomto období věnovat svým daňovým povinnostem zvýšenou pozornost.

...

Partneři