Vyhľadávanie > Odborný článek > Ing. František Louša
3 výsledky

Zobrazit filtrySkrýt filtry

Ing. František Louša

autor_Lousa_120x181.jpg

Do roku 1990 pracoval jako vedoucí účtáren jednoho většího podniku. V tomto roce udělal auditorské zkoušky a nadále pak pracoval již pouze jako auditor. Byl členem nejdříve metodického výboru Svazu účetních, po vzniku Komory auditorů jako předseda jedné její komise a poslední léta člen výboru pro účetní výkaznictví. Je autorem několika knih z oboru účetnictví.

Publikováno: 30.11.2020
Autor: Ing. František Louša
Právní stav od : 01.01.2020

Dodavatel má odpovědnost za kvalitu jím dodaného zboží (výrobků), případně i služeb. Odpovídá za vady zjištěné bezprostředně po dodávce nebo v tzv. záruční době. V tomto článku se zabýváme odpovědností vzniklou v této záruční době. Ta vyplývá buď ze zákona (viz např. § 1919, 2113, 2619 občanského zákoníku), nebo z uzavřené smlouvy. Podnikatelské subjekty se ale mohou dohodnout, že odběratel se za určitou protihodnotu vzdá svého práva reklamovat kvalitativní nedostatky přijatých dodávek zboží případně služeb.

Publikováno: 24.09.2020
Autor: Ing. František Louša
Právní stav od : 01.01.2020

Dodavatelům mohou po splnění dodávky výrobků, zboží, prací a služeb (dále jen dodávka), vzniknout další náklady vyplývající z uskutečnění těchto dodávek, a to náklady vyplývající z povinnosti nést odpovědnost za nekvalitní, případně jinak vadné dodávky.

Publikováno: 24.03.2020
Autor: Ing. František Louša
Právní stav od : 01.01.2020

Jako pro každou jinou práci i pro účetnictví platí, že je nutné porozumět její podstatě. Proto úvod tohoto pojednání věnujeme vysvětlení smyslu podvojného účtování.

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.