Celkem: 1 výsledek
Vyberte z následujících zdrojů pro upřesnění výsledku vyhledávání. Zobrazené texty můžete v pravém menu dále filtrovat pro rychlé nalezení hledané problematiky.

Zobrazit filtrySkrýt filtry

Publikováno: 14.04.2020
Autor: Ing. Josef Krátký
Právní stav od: 01.01.2020

Fyzická osoba je vlastníkem nemovitosti od 1. 10. 1991. Vstupní cena nemovitosti byla 1 578 607 Kč. Nemovitost byla zařazena do podnikání v § 7 a byla odepisována. Ke dni 31. 12. 2005 byla tato nemovitost vyřazena do osobního vlastnictví a až dosud se pronajímá v § 9. V § 9 se uplatňují skutečné výdaje a pokračovalo se v odepisování nemovitosti. Odepsáno bylo v roce 2015. Fyzická osoba je po celou dobu až dosud plátcem DPH. Nyní by chtěl majitel tuto nemovitost darovat svému synovi. Jaké daňové dopady by v tomto případě byly z hlediska všech daní pro obě dvě strany? 

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.