Celkem: 4 výsledky
Vyberte z následujících zdrojů pro upřesnění výsledku vyhledávání. Zobrazené texty můžete v pravém menu dále filtrovat pro rychlé nalezení hledané problematiky.

Zobrazit filtrySkrýt filtry

Publikováno: 12.01.2021
Autor: Ing. Jana Dlabačová, ve spolupráci s Metodickou radou Svazu účetních ČR
Právní stav od: 01.01.2021

Rádi bychom znali stanovisko ke stravnému pro zaměstnance. Vyplácíme stravné při montážních pracích dle vyhlášky. Pokud si zaměstnanci chtějí vybrat náhradní volno za přesčasové hodiny, mají přesto nárok na výplatu stravného? Většinou se jedná o délku pracovní cesty déle než 12 hodin.

Publikováno: 25.06.2020
Autor: Zdeněk Křížek
Právní stav od: 01.01.2020

Zaměstnanec byl vyslán na pracovní cestu do Indie. Záloha na pracovní cestu mu byla vyplacena v amerických dolarech. Dolary si v Indii směnil na indické rupie, ale nedoložil kurzovní lístek. Proto účetní přepočet mezi americkým dolarem a indickou rupií provedla kurzem ČNB, který se ale lišil od skutečnosti. Bylo by možné použít skutečný kurz, pokud by zaměstnanec napsal prohlášení? Zaměstnanec na pracovní cestě hradil oběd obchodnímu partnerovi z přidělené firemní platební karty. K této platbě nedoložil účtenku za zaplacený oběd. Pro firmu je to nedaňový náklad. Stačí, když zaměstnanec podepíše prohlášení, že finance vynaložil na pohoštění obchodního partnera? Nebo by se částka měla zdanit ve mzdě?

Publikováno: 01.05.2020
Autor: Metodická rada Svazu účetních ČR
Právní stav od: 01.01.2019

Chtěla bych požádat o stanovisko k dotazu ohledně vyúčtování pracovní cesty.

Příklad:

Cesta trvala od 3. 12. do 18. 12. 2019:

3. 12. 2019 odjezd Olomouc 21:00
4. 12. 2019 přechod hranic Rozvadov  2:30
4. 12. - 17.12. 2019 pobyt v Německu  
17. 12. 2019 přechod hranic Rozvadov zpět 20:00
18. 12. 2019 příjezd Olomouc  1:10

Má zaměstnanec nárok na tuzemské stravné?

Publikováno: 01.01.2017
Autor: Metodická rada Svazu účetních ČR
Právní stav od: 01.01.2016

Společnost svým zaměstnancům (manažerům) poskytuje bezplatně pro služební i soukromé účely motorové vozidlo. Jako příjem ze závislé činnosti jim zdaňuje v souladu s ustanovením §6 odst. 6 zákona o daních z příjmů 1% vstupní ceny vozidla. Spotřebované litry pohonných hmot pro soukromé účely jsou zaměstnancům měsíčně fakturovány za použití ceny pohonných hmot platné k poslednímu dni příslušného měsíce. Společnost vlastní čerpací stojany pohonných hmot. Manažeři nemají k fakturovaným cenám pohonných hmot žádné připomínky - tato cena je pro ně výhodnější než cena pohonných hmot dle vyhlášky č. 385/2015 Sb. Společnost má tento postup upraven ve vnitropodnikové směrnici. Je tento postup správný?

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.