Všechny články z rubriky
832 výsledků

...
Specializovaný finanční úřad odhalil 800 subjektů bez povolení k provozování hazardních her, ... (text).jpg

Specializovaný finanční úřad je výhradním správcem daně z hazardních her a jednou z jeho pravomocí a priorit je odhalování a doměřování daně subjektům, které provozují hazardní hry bez vydaného povolení.

Blíže k některým zaměstnaneckým benefitům a jejich daňovému řešení (text).jpg

následujícím textu se zaměříme na daňové řešení tří benefitů, které sice nejsou ve vrcholném žebříčku zaměstnaneckých benefitů, ale jejich poskytnutí zaměstnavatelem vždy zaměstnance potěší. Jde o příspěvky na dopravu do zaměstnání a ze zaměstnání, poskytnutí slevy z ceny při prodeji výrobků (zboží nebo poskytnutí služeb) zaměstnancům a poskytnutí přechodného ubytování nově přijatým zaměstnancům.

MPSV je připraveno udržet pracovní místa v autoprůmyslu (text).jpg

Ministerstvo práce a sociálních věcí je připraveno přispět k udržení pracovních míst v automobilovém průmyslu podobně jako pomohlo zachránit přes jeden milion pracovních míst v době pandemie. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) požádá o svolání Tripartity.

Paušální daň pro živnostníky (text).jpg

Finanční správa spustila příjem oznámení o vstupu k paušální dani. Přihlásit se mohou ty OSVČ, které jsou neplátci DPH a mají roční příjmy z podnikání do 1 mil. Kč.

 

Další dohoda o energetických úsporách. S MPO ji uzavřela PRE (text).jpg

K dobrovolné dohodě o úsporách energie s Ministerstvem průmyslu a obchodu se připojila společnost Pražská energetika. Skupina tak počítá s tím, že bude do roku 2031 zvyšovat energetickou účinnost.

Vláda schválila Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (text).jpg

Programový dokument Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost na období 2021-2027 schválila dne 4.10. 2021 vláda. Cílem OP TAK je zvýšit přidanou hodnotu a produktivitu zejména malých a středních podniků a také rozvoj nových inovativních firem či usnadnění přechodu k udržitelné a digitální ekonomice.

ECOFIN- ČR podpořila společný přístup EU k řešení rychlého růstu cen energií (text).jpg

Na pravidelném zasedání Rady Ecofin v Lucemburku debatovali ministři financí o změnách regulace v oblasti pojišťovnictví a růstu cen energií. Česká republika podpořila návrh prohlášení Francie na společný evropský postup při řešení tohoto problému.

Antivirus podpořil přes milion pracovních míst... (text).jpg

Program Antivirus zachraňoval pracovní místa v době, kdy byla nejvíce ohrožená. Podařilo se tak zažehnat zemětřesení na trhu práce, a díky tomu se místo boje s vysokou nezaměstnaností můžeme nyní věnovat rozvoji ekonomiky.

Jak ovlivňuje nezaměstnanost a evidence na úřadu práce budoucí nárok na důchod (text).jpg

V životě člověka mohou nastat situace, kdy je či byl po určité období z různých důvodů nezaměstnaný. Tato skutečnost má vliv na budoucí nárok na důchod i jeho výši, především záleží na tom, jak dlouho nezaměstnanost trvala a zda byl člověk veden jako uchazeč o zaměstnání v evidenci ÚP ČR.

Vláda dala zelenou Operačnímu programu Zaměstnanost plus (text).jpg

Vláda schválila Operační program Zaměstnanost plus, díky němuž může Česká republika získat v období mezi roky 2021 až 2027 z evropských fondů celkem 1,459 miliard EUR.

...

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.