Všechny články z rubriky
253 výsledků

...
ČNB uvolňuje limity úvěrových ukazatelů pro nové hypotéky (text).jpg

Bankovní rada České národní banky dne 1.4. 2020 s okamžitou platností uvolnila limity tří úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky. 

Postup k uplatnění žádosti o ošetřovné ... (text).jpg

ČSSZ shrnuje pro rodiče a zaměstnavatele postup pro získání ošetřovného za uplynulý měsíc.

Výplata důchodů do zahraničí v době pandemické situace (text).jpg

Důchodcům žijícím v zahraničí, kterým je důchod z českého důchodového pojištění poukazován na bankovní účty, bude důchod i nadále vyplácen na základě předloženého potvrzení o žití.

KORONAVIRUS (nemoc COVID-19) – dávky ze zahraničí (text).jpg

Informace k uplatňování nároku na dávku ze zahraničí v případě karantény (nebo onemocnění) a uzavření školských zařízení (osoba je pojištěna v jiném státě než v ČR, pendleři).

Vláda schválila moratorium na splátky úvěrů a hypoték (text).jpg

Až na půl roku se zastaví splácení úvěrů a hypoték, sjednaných před 26. březnem 2020. Nových úvěrů sjednaných po tomto datu, kreditních karet a kontokorentů se opatření nedotkne. Dlužníci musejí před odložením splátek oznámit věřiteli, že byli postižení epidemií COVID-19.

MF podpoří české podniky. Spustí program „Záruka COVID plus“ (text).jpg

Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP) připravilo program na poskytnutí systému záruk za splácení úvěrů vývozců a výrobců.

Novela pravidel rozpočtové odpovědnosti zmírní dopady pandemie (text).jpg

Vláda na svém jednání 1.4.2020 schválila novelu zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, která reaguje na ekonomické dopady pandemie koronaviru.

Základní informace ke kompenzač. bonusu pro OSVČ (text).jpg

Základní informace.

Dotazy a odpovědi (text).jpg

Kritéria pro nárok na kompenzační bonus a způsob jejich prokazování byl zvolen maximálně benevolentně tak, aby jej splnila drtivá většina OSVČ. Ministerstvo financí počítá s tím, že by nárok mohlo uplatnit až 600 000 OSVČ, což předpokládá rozpočtový dopad ve výši přesahující 15 mld. Kč.

Jako OSVČ mám nárok na 25 tisíc korun (text).jpg

Pokud požádáte o přímou podporu a splňujete následující podmínky, pak ano. Finanční správa Vám v dubnu vyplatí 25 tisíc korun.

...

Partneři