Všechny články z rubriky
455 výsledků

...
Mimořádná okamžitá pomoc MOP COVID-19 je ještě dostupnější (text).jpg

Pokud se lidé v důsledku druhé vlny koronavirové pandemie dostávají do finančních potíží, v souvislosti s úhradou nutných nákladů mohou požádat o dávku mimořádné okamžité pomoci MOP COVID-19.

Vláda schválila obnovení kompenzačního bonusu pro zavřené obory podnikání (text).jpg

Ministerstvo financí předložilo na jednání vlády návrh na obnovení kompenzačního bonusu ve výši 500 korun denně pro OSVČ a společníky malých s.r.o. s převažující činností podnikání v zavřených oblastech ekonomiky. Schválený návrh nyní ve zrychleném legislativním procesu projedná Sněmovna.

Postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020 (text).jpg

S ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Momentálně však není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, v příštím týdnu ho bude ve zrychleném režimu projednávat Poslanecká sněmovna.

Vláda schválila odklad EET na 1.1.2023 (text).jpg

Vláda na návrh Ministerstva financí schválila odklad všech čtyř fází elektronické evidence tržeb na 1. ledna 2023.

Vláda schválila prodloužení programu COVID III (text).jpg

Na jednání dne 16.10. 2020 vláda schválila návrh novely zákona o státní záruce připravený Ministerstvem financí, která umožní prodloužení programu COVID III.

Informace FS k rozhodnutí o prominutí daně ... 14. 10. 2020 (text).jpg

V souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným vládou České republiky v návaznosti na šíření viru SARS-CoV-2 v období od 1. října 2020 do 31. prosince 2020 promíjí ministryně financí Rozhodnutím o prominutí daně, příslušenství daně a zálohy na daň z důvodu mimořádné události, ve všech případech, kdy daňový subjekt oznámí správci daně, že převažující (nadpoloviční) část jeho příjmů v období od 1. 6. 2020 do 30. 9. 2020 pocházela z jedné nebo více činností, které byly od 14. 10. 2020 zakázány nebo omezeny Usnesením vlády ČR o přijetí krizového opatření ze dne 12. 10. 2020 č. 1021.

Režim A programu Antivirus prodloužen do konce roku (text).jpg

Antivirus A se prodlouží do konce letošního roku. Vláda 14. října 2020 schválila návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Nový liberační balíček přináší daňové úlevy pro podnikatele (text).jpg

Ministerstvem financí představený velký liberační balíček má pomoci podnikatelům, jejichž nadpoloviční část příjmů pochází z vládou zakázaných nebo omezených činností. 

Aktuální informace k platbě záloh na dani silniční (text).jpg

Finanční správa ČR připomíná, že zálohu na daň silniční je třeba uhradit tak, aby byla nejpozději do 15. 10. 2020 připsána na účet správce daně pouze tehdy, pokud nepatříte mezi vybrané subjekty, u nichž převažující část příjmů v období od 1. 6. 2020 do 30. 9. 2020 bezprostředně pocházela z jedné nebo více činností vyjmenovaných v rozhodnutí ministryně financí o prominutí daně, které byly od 14. 10. 2020 zakázány nebo omezeny Usnesením vlády České republiky o přijetí krizového opatření ze dne 12. 10. 2020 č. 1021.

MF připravilo velký liberační balíček (text).jpg

Ministerstvo financí s ohledem na složitou situaci řady daňových poplatníků prodloužilo platnost daňových úlev představených v rámci jarních liberačních balíčků a rozšířilo je o další.

...

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.