Všechny články z rubriky
382 výsledků

...
Antivirus C - nejčastější dotazy k promíjení pojistného (text).jpg

V souvislosti s vekým množstvím dotazů k režimu C programu Antivirus MPSV vypracovalo přehled těch nějčastějších společně s odpověďmi.

Přehled o pojistném pouze elektronicky, podpora zaměstnavatelů ... (text).jpg

Přehled o výši pojistného od 1. 7. 2020 pouze elektronicky, opatření na podporu zaměstnavatelů v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a další související změny.

Zrušení karenční doby přispělo ke zvládnutí epidemie COVID-19 (text).jpg

Přesně před rokem se lidem znovu začaly proplácet první tři dny nemoci. Zaměstnanci od této doby nemusejí kvůli obavě z poklesu příjmu chodit nemocní do práce.

Jan Procházka - Záruky COVID plus už jedou (text).jpg

Rozhovor s Janem Procházkou, generálním ředitelem pojišťovny EGAP

Datum: 1.7.2020; Autor: Petr Lukáč; Zdroj: Hospodářské noviny, Rubrika: Panorama, Strana: 08

Paušální daň pro živnostníky schválena vládou (text).jpg

Dne 29.6. 2020 vláda schválila návrh Ministerstva financí na zavedení institutu paušální daně pro živnostníky a podnikatele z řad OSVČ. Limit ročního příjmu z podnikání pro vstup do tohoto režimu se na základě rozhodnutí vlády snižuje na 800 000 Kč.

Upozornění k tiskopisům 2020 (text).jpg

Upozornění k tiskopisům daňového přiznání k dani z příjmů právnických osob pro poplatníky, kteří využití možnosti dle bodu 3 čl. III. přechodných ustanovení k zákonu č. 299/2020 Sb., a uplatní v daňovém přiznání jako odčitatelnou položku od základu daně „očekávanou“ daňovou ztrátu.

Informace k protikrizovému balíčku MF (text).jpg

Dnem 1. 7. 2020 nabývá účinnosti zákon č. 299/2020 Sb., kterým se mění některé daňové zákony v souvislosti s výskytem koronaviru SARS-CoV-2 a zákon č. 159/2020 Sb., o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2, ve znění pozdějších předpisů.

Vláda rozhodla o kompenzačním bonusu pro dohodáře a OSVČ s dohodou (text).jpg

Lidé pracující na DPČ nebo DPP, kteří jsou účastníky nemocenského pojištění, a bylo jim kvůli koronaviru znemožněno pracovat, obdrží státní podporu. O kompenzační bonus budou moci zpětně žádat i OSVČ a společníci malých s.r.o. souběžně pracující na pojištěnou dohodu.

Ředitelské volno vs nárok na ošetřovné (text).jpg

Konec školního roku se blíží a některé školy se rozhodly vyhlásit ředitelské volno či zahájit plánovanou rekonstrukci objektu. Jelikož se jedná o plánované uzavření z rozhodnutí ředitele školského zařízení, osobám pobírajícím ošetřovné dávka nenáleží.

Žádosti o kompenzační bonus za první období se podávají do 29. 6.(text).jpg

Osoby samostatně výdělečně činné a společníci malých s. r. o. mohou požádat o kompenzační bonus za první bonusové období nejpozději do 60 dnů po skončení tohoto bonusového období.

...

Partneři