Začal příjem žádostí v programu COVID – Veletrhy/kongresy

Od 6. dubna 2021 mohou podnikatelé ve veletržním, kongresovém a eventovém průmyslu žádat o podporu v souvislosti s pandemií koronaviru. Příjem žádostí do programu COVID - Veletrhy/kongresy začal v 09:00 hodin, žádosti bude možné podávat do 31. května.

Datum publikace:07.04.2021
Autor:Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO)

Začal příjem žádostí v programu COVID – Veletrhy,kongresy (text)

Od 6. dubna 2021 mohou podnikatelé ve veletržním, kongresovém a eventovém průmyslu žádat o podporu v souvislosti s pandemií koronaviru. Příjem žádostí do programu COVID - Veletrhy/kongresy začal v 09:00 hodin, žádosti bude možné podávat do 31. května. Na dotace týkající se období od března do října loňského roku je k dispozici 600 milionů korun.

Žádosti se přijímají elektronicky prostřednictvím informačního systému, na který jsou podnikatelé zvyklí z dřívějších dotací, nová registrace v případě dřívější už není potřeba. Nejčastější otázky a odpovědi nejen ke kompenzacím pro veletrhy jsou k dispozici na www.businessinfo.cz/faq.

Podnikatelům ve veletržním, kongresovém a eventovém průmyslu a na ně sektorově navázaným podnikatelským subjektům se bude kompenzovat až 60 % nepokrytých nákladů (ztráty). Jedná-li o žadatele s majetkovou účastí státu, nebo územního samosprávného celku ČR, má žadatel nárok na 40 % nepokrytých nákladů (ztráty). Maximální výše příspěvku na jednoho žadatele je 20 milionů korun. Na program se vztahuje limit z veřejné podpory deset milionů eur (asi 261 mil. Kč) stanovený Evropskou komisí.

Podrobnosti včetně výzvy jsou uvedeny na www.mpo.cz/covid-veletrhy. Žadatelé mohou další informace získat na mailu covidveletrhy@mpo.cz, poradí i linka 1212.

Informace o aktuálních dotačních programech pro firmy a OSVČ nejen v gesci MPO jsou k dispozici na www.mpo.cz/koronadotace, stáhnout se dá i dotační e-Book s otázkami a odpověďmi ke covid kompenzacím MPO.

Poznámky pod čarou:

Související aktuality

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.