Mimořádné pracovní cesty

V návaznosti na současnou situaci se začaly objevovat mylné představy o poskytování cestovních náhrad, zejména v souvislosti s výkonem práce doma, a to konkrétně s požadavky na předmětné náhrady také mimo pracovní cesty. Tuto záležitost je třeba upřesnit a především objasnit ustanovení § 152 písm. c) zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů.

Datum publikace:23.08.2021
Autor:JUDr. Marie Salačová
Právní stav od:01.01.2021

V návaznosti na současnou situaci se začaly objevovat mylné představy o poskytování cestovních náhrad, zejména v souvislosti s výkonem práce doma, a to konkrétně s požadavky na předmětné náhrady také mimo pracovní cesty. Tuto záležitost je třeba upřesnit. V rámci zmíněných úvah zaměstnanců je nepochybně potřebné objasnit ustanovení § 152 písm. c) zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, kde je přímo stanoveno, že cestovními výdaji, za které poskytuje zaměstnavatel zaměstnanci cestovní náhrady, se rozumí výdaje, které vzniknou zaměstnanci, mimo jiné, také při mimořádné cestě v souvislosti s výkonem práce mimo rozvrh směn v místě výkonu práce nebo pravidelného pracoviště. Nutno uvést, že se v podstatě jedná ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem k produktu Mzdy pro lidi.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup k produktu Mzdy pro lidi si můžete objednat zde:

Kompletní přehled obsahu produktů, služeb a funkcí najdete v části O PORTÁLU.

Poznámky pod čarou:

Související předpisy SZČR

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.