Spolupráce osob a výhody jejího uplatnění

Hlavním cílem uplatnění spolupráce osob je minimalizovat daňové zatížení poplatníků daně z příjmů fyzických osob. Spolupráce osob může rovněž snížit daňový základ daně podnikatele, pokud mu hrozí s ohledem na jeho výši uplatnění solidárního zvýšení daně.

Datum publikace:31.05.2018
Autor:Ing. Ivan Macháček
Právní stav od:01.01.2017

Hlavním cílem uplatnění spolupráce osob je minimalizovat daňové zatížení poplatníků daně z příjmů fyzických osob. Spolupráce osob může rovněž snížit daňový základ daně podnikatele, pokud mu hrozí s ohledem na jeho výši uplatnění solidárního zvýšení daně. Kdy je z hlediska optimalizace vhodné využít spolupráce osob? V případě reálné spolupráce manželky nebo dalších osob žijících s poplatníkem ve společně hospodařící domácnosti a v případě rodinného závodu je možno dle § 13 ZDP rozdělit příjmy a výdaje poplatníka daně z příjmů fyzických osob na spolupracující osoby. Poměr rozdělení příjmů a výdajů na spolupracující osobu nemusí odpovídat reálné spolupráci spolupracující osoby s podnikatelem. I při minimální reálné spolupráci je možné rozdělit na spolupracující ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Autor: Ing. Ivan Macháček

Související příklady z praxe

Související články

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.