Daň z nabytí nemovitých věcí – 1. část

Chcete koupit nemovitou věc a nevíte, jak s daní z nabytí nemovitých věcí? Tento článek si klade za cíl objasnit, kdo má povinnost k této dani, a která nabytí vlastnického práva k nemovité věci této transferové dani podléhají a která naopak nepodléhají, doplňkově také zmínit vybraná související ustanovení občanského zákoníku a dalších právních předpisů, na která je třeba v této souvislosti nezapomenout.

Datum publikace:18.09.2018
Autor:JUDr. Zdeňka Tesařová
Právní stav od:01.01.2018
Právní stav do:26.09.2020

Chcete koupit nemovitou věc a nevíte, jak s daní z nabytí nemovitých věcí? Tento článek si klade za cíl objasnit, kdo má povinnost k této dani, a která nabytí vlastnického práva k nemovité věci této transferové dani podléhají a která naopak nepodléhají, doplňkově také zmínit vybraná související ustanovení občanského zákoníku a dalších právních předpisů, na která je třeba v této souvislosti nezapomenout. Úvod Daň z nabytí nemovitých věcí, do konce roku 2013 nazvaná daň z převodu nemovitostí, je majetkovou daní úzce spojenou s určitým transferem nemovitých věcí. Stejně jako v řadě jiných evropských zemí i u nás má dlouholetou historii. Obecné vymezení předmětu daně Předmětem daně z nabytí nemovitých ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Autor: JUDr. Zdeňka Tesařová

Související články

Související formuláře

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.