DPH při dodání nemovitých věcí v roce 2020: Díl I

Při výkladu tohoto velmi komplikovaného ustanovení je třeba vycházet nejen ze zákona o DPH, ale také ze článku 135 odst. 1 písm. j) směrnice Rady 2006/112/ES, který definuje případy osvobození od daně, dále z článku 12 odst. 2, který definuje pojem budova. Též se při výkladu tohoto ustanovení musíme držet i zavedené judikatury Soudního dvora EU (dále jen SDEU).

Datum publikace:23.09.2020
Autor:Ing. Jana Ledvinková
Právní stav od:01.01.2020

Pravidla pro uplatňování daně z přidané hodnoty (dále jen DPH) při dodání nemovitých věcí vyplývají z ustanovení § 56 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon o DPH). Toto ustanovení procházelo v průběhu let řadou změn a úprav. Při výkladu tohoto velmi komplikovaného ustanovení je třeba vycházet nejen ze zákona o DPH, ale také ze článku 135 odst. 1 písm. j) směrnice Rady 2006/112/ES, který definuje případy osvobození od daně, dále z článku 12 odst. 2, který definuje pojem budova. Též se při výkladu tohoto ustanovení musíme držet i zavedené judikatury Soudního dvora EU (dále jen SDEU). Pro účely ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Související články

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.