Sankce v daňovém řízení a změny v daňovém řádu – s vazbou na repo sazbu

Úvodem připomínáme, že v souvislosti s šířením epidemie COVID-19 se poplatníkům daně z příjmů fyzických a právnických osob promíjí pokuta za pozdě podané daňové přiznání a úrok za pozdě zaplacenou daň za zdaňovací období 2019 v případech, kdy je zákonná povinnost podat daňové přiznání do 1. dubna, resp. 1. července, bylo-li daňové přiznání podáno a daň zaplacena do 18. srpna 2020.

Datum publikace:22.09.2020
Autor:Ing. Ivan Macháček
Právní stav od:01.01.2021

Úvodem připomínáme, že v souvislosti s šířením epidemie COVID-19 se poplatníkům daně z příjmů fyzických a právnických osob promíjí pokuta za pozdě podané daňové přiznání a úrok za pozdě zaplacenou daň za zdaňovací období 2019 v případech, kdy je zákonná povinnost podat daňové přiznání do 1. dubna, resp. 1. července, bylo-li daňové přiznání podáno a daň zaplacena do 18. srpna 2020. Pokud do 18. srpna 2020 poplatníci nepodali daňové přiznání a neuhradili daň z příjmů, budou se jim sankce za pozdní podání a pozdní úhradu počítat od začátku zákonné lhůty, tj. od 1. dubna 2020, resp. od 1. července 2020, a to do dne ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Související články

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.