Stravenkový paušál 2021

Příspěvek na stravování jako benefit je jedním z nejčastějších benefitů pro zaměstnance. Příspěvek na stravování, ať už ve formě stravenek, nebo formou zvýhodněného stravování na pracovišti, dostávají v České republice zhruba 3 miliony zaměstnanců. Od roku 2021 však dochází k zásadním změnám.

Datum publikace:04.01.2021
Autor:Ing. Kateřina Votavová
Právní stav od:01.01.2021

Příspěvek na stravování jako benefit je jedním z nejčastějších benefitů pro zaměstnance. Příspěvek na stravování, ať už ve formě stravenek, nebo formou zvýhodněného stravování na pracovišti, dostávají v České republice zhruba 3 miliony zaměstnanců. Od roku 2021 však dochází k zásadním změnám. V současné situaci mohli zaměstnavatelé poskytovat zaměstnancům příspěvek na stravování dvěma způsoby, a to: - Nepeněžní plnění formou stravenek – nárok na stravenku vzniká zaměstnanci za každý pracovní den, kdy pracovní doba překročí alespoň tři hodiny. Stravenky nepodléhají dani z příjmů, pro zaměstnavatele se však jedná o daňově uznatelný náklad, tzn. zaměstnanci se ze stravenek nestrhává daň z příjmů a zaměstnavatel si může díky stravenkám snížit ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem k produktu Mzdy pro lidi.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup k produktu Mzdy pro lidi si můžete objednat zde:

Kompletní přehled obsahu produktů, služeb a funkcí najdete v části O PORTÁLU.

Poznámky pod čarou:

Související články

Související aktuality

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.