Doručování výplatních pásek

Dle zákoníku práce je povinností zaměstnavatele při měsíčním vyúčtování mzdy nebo platu vydat zaměstnanci doklad, který obsahuje údaje o jednotlivých složkách mzdy nebo platu a o provedených srážkách.

Datum publikace:16.10.2019
Autor:Ing. Kateřina Votavová
Právní stav od:01.01.2019

Dle zákoníku práce je povinností zaměstnavatele při měsíčním vyúčtování mzdy nebo platu vydat zaměstnanci doklad, který obsahuje údaje o jednotlivých složkách mzdy nebo platu a o provedených srážkách. Tento doklad musí mít vždy písemnou formu. Takový doklad je mezi lidmi spíše známý pod pojmem výplatní páska. Zákon toto označení nezná a nepoužívá. Na žádost zaměstnance zaměstnavatel také předloží i podklady na jejichž základě provedl výpočet mzdy nebo platu. Tedy je povinnost zaměstnavatele každý měsíc výplatní pásku zaměstnanci vystavit a doručit, ale jakým způsobem? To většinou záleží na zavedené praxi ve firmě. První a dlouhodobě fungující formou je osobní předání vytištěné výplatní pásky ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem k produktu Mzdy pro lidi.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup k produktu Mzdy pro lidi si můžete objednat zde:

Kompletní přehled obsahu produktů, služeb a funkcí najdete v části O PORTÁLU.

Poznámky pod čarou:

Související články

Související vzory smluv

Funkcie

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.