Mnohostranná úmluva MLI ve světě I.

Dne 1. 7. 2018 vstoupila v platnost Mnohostranná úmluva o implementaci opatření k boji proti snižování daňového základu a přesouvání zisků (Multilateral Convention to Implement Tax Treaty Related Measures to Prevent Base Erosion and Profit Shifting, dále jako „Úmluva MLI“), ke které se připojují státy z nejrůznějších koutů světa a přejímají její ustanovení a pravidla do svých systémů smluv o zamezení dvojímu zdanění. V dnešním článku se podíváme na rozsah použití Úmluvy MLI ve světě.

Datum publikace:11.10.2021
Autor:Ing. Eva Nejmanová
Právní stav od:01.01.2021

Dne 1. 7. 2018 vstoupila v platnost Mnohostranná úmluva o implementaci opatření k boji proti snižování daňového základu a přesouvání zisků (Multilateral Convention to Implement Tax Treaty Related Measures to Prevent Base Erosion and Profit Shifting, dále jako „Úmluva MLI“), ke které se připojují státy z nejrůznějších koutů světa a přejímají její ustanovení a pravidla do svých systémů smluv o zamezení dvojímu zdanění. V dnešním článku se podíváme na rozsah použití Úmluvy MLI ve světě. Poznámka: Historii vzniku dokumentu a podrobnějšímu výkladu jeho jednotlivých částí jsme se věnovali v předchozích dvou článcích, tj. „Mnohostranná úmluva MLI I.“ a „Mnohostranná úmluva MLI II.“ V rámci dalšího výkladu ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup si můžete objednat zde:

Výhody předplaceného přístupu naleznete v části O PORTÁLU

 

 

Poznámky pod čarou:

Související články

Související příklady z praxe

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.