Přechod práv a povinností z pohledu zaměstnance

V tomto článku obrátíme svoji pozornost na institut, který je v pracovním právu v poslední době využíván častěji – jde o tzv. přechod práv a povinností z pracovněprávních vztahů, v personální mluvě často označován za „transfer podniků“.

Datum publikace:14.10.2021
Autor:JUDr. Eva Dandová
Právní stav od:01.01.2021

Obsah: Úvodem Právní důvody přechodu Právní důvody přechodu podle § 338 odst. 2 a 3 ZP Právní důvod přechodu podle zvláštních zákonů Právní účinky přechodu Postup zaměstnavatele Výpověď podávaná zaměstnancem Zkrácení výpovědní doby Novela provedená zákonem č. 285/2020 Sb. Přecházející zaměstnanci Zástupci zaměstnanců a vázanost kolektivní smlouvou Právo přejímajícího zaměstnavatele změnit práva a povinnosti převzatých zaměstnanců Informační a projednací povinnost Nesplnění informační a projednací povinnosti Žaloba na podstatné zhoršení pracovních podmínek Úvodem V tomto článku obrátíme svoji pozornost na institut, který je v pracovním právu v poslední době využíván častěji – jde o tzv. přechod práv a povinností z pracovněprávních vztahů, v personální mluvě často označován za „transfer ...

 

Přístup do této části mají jen registrovaní uživatelé 
s předplaceným přístupem k produktu Mzdy pro lidi.

Přihlásit

 

 

 

Nemáte přihlašovací údaje?

Roční přístup k produktu Mzdy pro lidi si můžete objednat zde:

Kompletní přehled obsahu produktů, služeb a funkcí najdete v části O PORTÁLU.

Poznámky pod čarou:

Související články

Související příklady z praxe

Související předpisy SZČR

Partneři

Nastavení souborů cookies

Tato webová stránka používé různé cookies pro poskytování online služeb, za účelem přihlášení, poskytování obsahu prostředníctvím třetích stran, analýzy návštevnosti a jiné. V souladu s platnou legislativou prosíme o potvrzení souhlasu případně nastavení vašich preferencí. Děkujeme.

Více informací.